Čo si treba priniesť

Prijatie na hospitalizáciu
Je vhodné priniesť odporúčanie od lekára, ktorý indikoval hospitalizáciu s krátkym popisom zdravotného problému Vášho dieťaťa. Pri prijatí lekár sa Vás lekár bude pýtať na začiatok a priebeh ochorenia, predchádzajúce zdravotné ťažkosti, ochorenia v rodine, alergie a užívané lieky. Informuje Vás o potrebných vyšetreniach a vyžiada si písomný súhlas s ich realizáciou.

Priebeh dňa na oddelení
V skorých ranných hodinách prebiehajú odbery krvi, po ktorých sa podávajú raňajky. Po ôsmej hodine ošetrujúci lekár vykoná ranné vyšetrenie pacienta. Po deviatej hodine prebieha veľká vizita na oboch oddeleniach. Po jej ukončení sú realizované potrebné konziliárne vyšetrenia, ktoré pacient absolvuje v areáli nemocnice v sprievode rodiča a personálu. Obed sa podáva o 12:00 hodine, po ktorej nasleduje popoludňajší oddych. Návštevné hodiny sú v čase 15:00 – 17:00 hod.

Vybavenie izieb
V lôžkovej časti sú 2-4 lôžkové izby vybavené bezdrôtovým internetom, izby pre staršie deti aj televízorom a sociálnym zariadením. K dispozícii je herňa pre menšie deti a škola pre staršie deti, v ktorej sa pani učiteľky a vychovávateľky postarajú o tvorivé prežitie dňa v nemocnici. V popoludňajších hodinách nemocnica pripravuje pre deti krátky program v podobe filmu alebo divadelného predstavenia.

Čo si treba priniesť
Pri hospitalizácii potrebuje dieťa a sprevádzajúci rodič iba základné hygienické potreby, domácu obuv, pyžamo, župan a obľúbenú hračku. Odporúčame nenosiť do nemocnice žiadne cennosti. Dieťa bude dostávať lekárom naordinovanú stravu z nemocničnej kuchyne. Rodičia si môžu za poplatok objedať stavu tiež z kuchyne.